Na Wrocławskich Dniach Mózgu konferencja dla studentów

13 mar 2014 r.

Fot. Shutterstock

„Czy możliwa jest choroba Alzheimera bez zaburzeń pamięci?”, „Jąkający się mózg”, ”Mózg na dopalaczach” - to tylko niektóre tematy II Wrocławskich Dni Mózgu. Dwudniowa konferencja poświęcona neuropsychologii w czwartek rozpoczęła się we Wrocławiu.

Jak powiedziała PAP Katarzyna Urbańska przewodnicząca Interdyscyplinarnego Koła Pomocy Neuropsychologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego, konferencja została zorganizowana w ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu.

„W naszym założeniu konferencja jest adresowana głównie do studentów, ale sądząc po frekwencji na sali wykładowej skupia ona uwagę wielu osób w różnym wieku. To udowadnia, jak potrzebne jest popularyzowanie wiedzy o mózgu” - dodała Urbańska.

Organizatorka podkreśliła, że oprócz wykładów zaplanowano również podczas konferencji warsztaty poświęcone m.in. terapii osób z dysfunkcjami mózgu.

Prelegentami na konferencji są naukowcy oraz praktycy, zajmujący się zarówno badaniami, diagnozowaniem chorych, jak i ich terapią.

W programie konferencji zaplanowano m.in. wykład prof. Jerzego Mozrzymasa z Instytutu Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Wrocławskiego nt. badań molekularnych mechanizmów „uczenia się” na poziomie neuronów i synaps.

Natomiast dr Joanna Przesmycka-Kamińska ze Stowarzyszenia Neuropsychologicznego „Pod Klonowym Liściem” opowie o metodach pracy terapeutycznej z osobami z dysfunkcjami mózgu, z którymi pracuje prawie 50 lat.

II Wrocławskie Dni Mózgu organizowane są przez Interdyscyplinarne Koło Pomocy Neuropsychologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Koło Naukowe Neuropsychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

PAP - Nauka w Polsce


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!