GSK dobrowolnie wycofuje niektóre serie produktów Rutinoscorbin i Rutinoscorvit

14 mar 2014 r.

Fot. Shutterstock

Firma GlaxoSmithKline (GSK) Consumer Healthcare podjęła decyzję o dobrowolnym wycofaniu z hurtowni farmaceutycznych, aptek i rynku pozaaptecznego niektórych serii produktów leczniczych Rutinoscorbin oraz partii suplementów diety Rutinoscorvit.

Decyzja ta wynika ze stwierdzenia niedotrzymywania standardów produkcyjnych przez jednego z poddostawców firmy, który odpowiadał za proces mikronizacji rutozydu, substancji czynnej stosowanej w produkcji Rutinoscorbinu i Rutinoscorvitu. Sytuacja ta nie wpływa na bezpieczeństwo stosowania tych preparatów, co oznacza, że pacjenci mogą je bezpiecznie przyjmować. GSK zdecydowało się jednak wycofać część serii produktów z hurtowni, aptek i rynku pozaaptecznego, gdyż firma nie akceptuje jakichkolwiek odstępstw od standardów produkcyjnych. w praktyce oznacza to wycofanie tylko ok. 8% całkowitej liczby opakowań tych produktów znajdujących się aktualnie w obrocie. Wycofanie nie odbywa się z poziomu pacjenta.

W procesie wycofania serii produktów firma współpracuje z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym oraz organami Inspekcji Sanitarnej.

Rutinoscorbin i Rutinoscorvit są w dalszym ciągu dostępne na rynku. GSK kontynuuje produkcję tych preparatów na bazie rutozydu dostarczanego przez innego dostawcę, nie związanego z tą sprawą. Firma podjęła już działania mające na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu dostaw produktów do klientów i konsumentów.

Pacjenci i klienci, którzy mają jakiekolwiek pytania, mogą zgłosić się na specjalnie powołaną infolinię, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem +48 22 576 95 68.

O produkcie leczniczym Rutinoscorbin:

Rutinoscorbin jest lekiem o połączonym działaniu rutozydu i witaminy C. Wskazania do jego stosowania to stany niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, m.in. w przypadku przeziębień i zakażeń wirusowych, w tym grypy. Dodatkowo pomocniczo przy nadmiernej przepuszczalności naczyń krwionośnych.

O suplemencie diety Rutinoscorvit:

Rutinoscorvit jest suplementem diety zawierającym witaminę C (80 mg), rutozyd (25 mg), cynk (2mg) i selen (8 µg). Stosowanie preparatu jest zalecane w okresie przesilenia wiosennego i jesiennego w celu wzmocnienia organizmu i wspomaganiu jego naturalnej odporności. Rutinoscorvit polecany jest także przy zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminę C i składniki mineralne.

Źródło: Informacja prasowa

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!