Kupując torebkę, można pomóc chorym na białaczkę

17 mar 2014 r.

Torebka Danuty Wałęsy. Fot. Facebook, profil Fundacji Urszuli Smok "Podaruj życie".

W poniedziałek rozpoczęła się akcja „Torebka i Krawat Naszpikowane Dobrem” - na charytatywnych licytacjach można kupić torebki i krawaty podarowane przez znane osoby, wspierając tym samym chorych na białaczkę i choroby nowotworowe.

Akcję organizuje Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na sfinansowanie wyjazdów dla rodzin dotkniętych chorobą nowotworową, a także refundację udokumentowanych kosztów leczenia chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

"Dla chorych zmęczonych codzienną walką z chorobą, a także dla ich rodzin, ważny jest odpoczynek. Dlatego chcielibyśmy sfinansować wyjazdy dla naszych podopiecznych, które pomagają wzmocnić więzi rodzinne" - wyjaśniła Smok w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

Na aukcjach kupić można torebki i krawaty, podarowane przez aktorów, pisarzy i inne znane osoby, m.in. Danutę Wałęsę, Urszulę Grabowską, Małgorzatę Kalicińską, Katarzynę Skrzynecką, Grażynę Torbicką, Katarzynę Zielińską, Jacka Cygana, Janusza Gajosa, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Jerzego Stuhra, Franciszka Smudę i Jerzego Trelę. Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy wejść na stronę www.torebkanaszpikowanadobrem.pl i licytować za pośrednictwem strony.

"Nieprzypadkowo prosiliśmy panie o torebkę, gdyż jest to cenny przedmiot każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku naszej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem. Warte podkreślenia jest, że żadna z pań, do których zwróciliśmy z propozycją, nie odmówiła, a wręcz przeciwnie starała się dorzucić jeszcze coś od siebie - liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację" - mówiła Smok.

Licytacja potrwa do 7 kwietnia.

Jest to już druga edycja akcji. "W tym roku postanowiliśmy +naszpikować dobrem+ nie tylko torebki, ale również krawaty, zapraszając do udziału panów" - tłumaczyli organizatorzy.

Fundacja „Podaruj Życie” została założona przez Urszulę Smok, która chorowała na białaczkę i przeszła pomyślnie przeszczep szpiku kostnego. Celem działalności fundacji jest pomoc osobom z chorobami krwi i nowotworami, osobom po przeszczepie szpiku, a także popularyzowanie idei dawstwa szpiku oraz prowadzenie rejestru dawców szpiku, który od współpracuje z Krajowym Bakiem Dawców Szpiku.

Fundacja przypomina, że jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia chorych hematoonkologicznie jest przeszczep szpiku kostnego. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie zgodnego genetycznie dawcy rodzinnego, ale jest to możliwe tylko u ok. 30 proc. chorych. Najczęściej zachodzi konieczność poszukiwania dawcy wśród osób niespokrewnionych, dlatego też fundacja zachęca do zgłaszania się do rejestrów dawców szpiku. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!