Debata "Jak skrócić kolejki do lekarzy?"

18 mar 2014 r.

Samo zwiększenie nakładów na usługi medyczne nie przyniesie skrócenia kolejek do lekarzy – mówili uczestnicy debaty zorganizowanej w poniedziałek w Urzędzie Miasta Krakowa. Zdaniem specjalistów konieczne są kompleksowe zmiany w systemie opieki medycznej.

Spotkanie w Krakowie zorganizował przewodniczący Komisji Zdrowia i Profilaktyki Rady Miasta Krakowa Jerzy Friediger oraz Klub Radnych Miasta Krakowa „Przyjazny Kraków”. Honorowy patronat nad konferencją objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W miniony piątek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przedstawił premierowi Donaldowi Tuskowi tzw. pakiet kolejkowy. Resort zdrowia nie chce na razie ujawnić przygotowanych rozwiązań. Według nieoficjalnych informacji znacznie wzmocniona zostanie rola lekarzy rodzinnych w systemie opieki nad pacjentem. (PAP)

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!