"Gazeta Wyborcza": Sąd i tak każe NFZ zapłacić

20 mar 2014 r.

Fot. Shutterstock

Coraz więcej pacjentów korzysta z leczenia za granicą i przed sądem dochodzi od NFZ zwrotu kosztów – informuje "Gazeta Wyborcza".

Dyrektywa o transgranicznej opiece medycznej obowiązuje w UE od 25 października 2013 r. Jeśli chory nie chce czekać w kolejce na zabieg u siebie, może go wykonać w innym kraju Unii, a instytucja, w której jest ubezpieczony musi mu zwrócić pieniądze.

Polski rząd opóźnia wprowadzenie przepisów umożliwiających zwracanie pacjentom pieniędzy - wejdą w życie najwcześniej w połowie roku. Tymczasem do NFZ wpływają wnioski o zapłatę za zagraniczne operacje. NFZ odmawia i sprawy trafiają do sądu. Panu Józefowi Berezie z Krzeszowic sąd przyznał rację i pod koniec lutego wydał małopolskiemu NFZ nakaz zapłaty. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!