W Kanadzie hospitalizowano mężczyznę z objawami wirusa Ebola

25 mar 2014 r.

Fot. Shutterstock

Mężczyzna w Kanadzie trafił do szpitala po tym, jak wystąpiły u niego objawy gorączki krwotocznej przypominającej zarażenie wirusem Ebola - poinformowała w poniedziałek kanadyjska służba zdrowia.

"Dorosły mężczyzna, który niedawno wrócił z Afryki Zachodniej, jest poważnie chory (i przebywa) w szpitalu w Saskatoon (na zachodzie) z wysoką gorączką i innymi objawami" - podało w komunikacie ministerstwo zdrowia prowincji Saskatchewan.

Stan pacjenta jest krytyczny. Umieszczono go w izolatce.

Mężczyzna w ostatnim czasie przebywał w Liberii, dokąd oddelegowała go praca. W regionie wybuchła epidemia niezidentyfikowanej gorączki krwotocznej.

Władze kanadyjskie uspokajają, że nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Lekarze nie podali, jak długo mężczyzna przebywał w Afryce. Powiedzieli jednak, że choroba pojawiła się dopiero po powrocie do Kanady.

Wirus przypominający Ebola od początku roku spowodował w Gwinei 61 zgonów. W poniedziałek w sąsiadującej z Gwineą Liberii stwierdzono sześć zgonów wywołanych podobnym wirusem. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!