Eksperci: lek leczy, a suplement tylko uzupełnia dietę

25 mar 2014 r.

Suplementy mają wyrównywać niedobory, ale wiele osób uważa, że mogą zastępować leki; większość przyjmuje suplementy niepotrzebnie - mówiła na konferencji prasowej w Warszawie prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W przypadku reklam telewizyjnych czy radiowych leki łatwo rozpoznać po odczytywanym w ekspresowym tempie komunikacie „Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”. Więcej można dowiedzieć się za pośrednictwem platformy www.lekiczysuplementy.pl.(PAP)

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!