Gonal-F, zastrzyk stosowany do in vitro, wycofany z obrotu

26 mar 2014 r.

Fot. Shutterstock, DobreBadanie

Partia zastrzyków Gonal-F, stosowanych do stymulacji przy in vitro, została wycofana z obrotu, poinformował Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

GIF poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju Gonalu-F, 900 j,m,/1,5 ml (66 mcg/1,5 ml), roztwór do wstrzykiwań; nr serii BA 016657; data ważności 21.12.2015. Lek produkowany jest przez firmę Merck Serono Europe.

Decyzja o wycofaniu partii Gonalu-F spowodowana jest wykryciem odchylenia w odniesieniu do testu monitoringu środowiska podczas produkcji produktu leczniczego.

Zastrzyki Gonal-F stosuje się leczeniu bezpłodności. Podaje się je kobietom w celu pomocy w uwolnieniu komórki jajowej z jajnika lub w celu wywołania wzrostu kilku pęcherzyków jajnikowych u kobiet poddanych technikom wspomaganego rozrodu (in vitro). Produkt (wraz z innym lekiem) może być także stosowany u mężczyzn do stymulacji produkcji nasienia. 

Dowiedz się więcej o in vitro >>


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!