Targi rehabilitacyjne REHMED-PLUS w Kielcach

3 kwi 2014 r.

Fot. Materiały prasowe

Bezpłatne badania, prelekcje na temat zdrowego stylu życia, pokazy sprzętu medycznego, zawody sportowe i konferencje branżowe, zaplanowano podczas III Targów Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych REHMED-PLUS, które w czwartek rozpoczynają się w Kielcach.

Na wystawie kilkudziesięciu producentów i dystrybutorów sprzętu medycznego zaprezentuje najnowocześniejsze urządzenia i produkty wykorzystywane w pielęgnacji chorych i wspomagające codzienne funkcjonowanie osób z różnymi niepełnosprawnościami. Według informacji przekazanych przez biuro prasowe Targów Kielce, zaprezentowana zostanie m. in. aparatura wykorzystywana w fizykoterapii, hydroterapii i balneoterapii (terapii wykorzystującej wody mineralne). Będzie można też zapoznać się z urządzeniami ortopedycznymi i programami komputerowymi pomocnymi w rehabilitacji.

Dla odwiedzających wystawę przygotowano bezpłatne badania profilaktyczne, m.in. badanie pamięci, wzroku, pomiar ciśnienia, poziomu glukozy we krwi i dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz komputerowe badanie stóp. W cytomammobusie kobiety będą mogły skorzystać z mammografii i badań cytologicznych.

Podczas konferencji „Pomóżmy lepiej żyć” specjaliści będą mówili m. in. o rehabilitacji kardiologicznej oraz diagnostyce i leczeniu skolioz. Wśród organizatorów spotkania są Polskie Towarzystwo Fizjoterapii i Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Odbędzie się też konferencja naukowo-szkoleniowa dla pielęgniarek, poświęcona opiece paliatywnej.

Targom będzie towarzyszył Salon Zdrowie Seniora. Zaplanowano prelekcje dotyczące m.in. diety i aktywności ruchowej osób starszych. Zaprezentowane zostaną też suplementy diety i produkty farmaceutyczne – wśród nich te wspomagające pamięć i koncentrację oraz kosmetyki i produkty pielęgnacyjne – także z zakresu medycyny naturalnej i ziołolecznictwa.

W czasie targów odbędą się zawody sportowe. Przykładem jest bieg integracyjny, organizowany przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START; co roku bierze w nim udział ponad 100 sportowców. Zaplanowano także: drużynowy turniej boccia (to kształtująca sprawność fizyczną dyscyplina paraolimpijska) oraz mecz pokazowy koszykówki na wózkach i turniej szachowy.

Targi REHMED-PLUS potrwają do soboty. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!