„Gazeta Polska codziennie”: Nie będzie gdzie leczyć psychicznie chorych

7 kwi 2014 r.

Fot. Shutterstock

Jeżeli mazowiecki samorząd nie dofinansuje rozbudowy Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica”, to za dwa lata nie będzie mogło przyjmować pacjentów – informuje „Gazeta Polska codziennie”.

Do 2016 r. wszystkie placówki szpitalne muszą spełniać wymogi rozporządzenia ministra zdrowia. Reguluje ono nie tylko sprawy sanitarne, ale także takie, jak odpowiedni dostęp do światła dziennego czy szerokość drzwi. Szpital w Drewnicy tym wymogom nie sprosta. Od lat zastrzeżenia do tego obiektu zgłasza też straż pożarna i sanepid.

Bez rozbudowy "Drewnicy" mieszkańcy całej prawobrzeżnej Warszawy i kilku powiatów, czyli ponad 700 tys. osób, mogą zostać pozbawieni szpitalnej opieki psychiatrycznej.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wielokrotnie podkreślał, że „Drewnica” ma być rozbudowana – czytamy w gazecie. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!