Rozwój badań klinicznych leku na raka płuc

7 kwi 2014 r.

Fot. Shutterstock

Helix BioPharma, firma z branży biofarmaceutycznej opracowująca innowacyjne produkty zgłaszane do rejestracji na liście leków stosowanych w leczeniu i profilaktyce chorób nowotworowych, poinformowała 7 kwietnia o złożeniu wniosku o zatwierdzenie nowego badanego produktu leczniczego (IND) do amerykańskiego urzędu ds. żywności i leków (U.S. Food and Drug Administration, FDA) w celu rozpoczęcia badania klinicznego fazy I w odniesieniu do L-DOS47.

Tytuł badania brzmi "Badanie fazy I, będącego badaniem otwartym dotyczącym zwiększenia dawki immunokoniugatu L-DOS47 w skojarzeniu ze standardową terapią dwulekową z zastosowaniem pemetreksedu/karboplatyny u chorych z nawrotowym lub przerzutowym niedrobnokomórkowym rakiem płuc stopnia IV ("NDRP"). 

"Jest to bardzo pozytywny krok na przód w rozwoju L-DOS47" – stwierdził Robert Verhagen, Prezes
i Główny Dyrektor Wykonawczy firmy Helix. "Podczas, gdy prowadzone w Polsce badanie ma na celu dostarczyć nam informacji na temat skuteczności naszego produktu będącego kandydatem na lek
w monoterapii, celem niniejszego badania, o ile zostanie zatwierdzone ono przez FDA, jest poznanie jego możliwości w skojarzeniu z innymi chemioterapeutykami".

L-DOS47 jest pierwszym kandydatem na lek na bazie immunokoniugatu firmy Helix w fazie rozwoju, opartym o nowatorską technologię firmy DOS47, którego działanie polega na modyfikacji mikrośrodowiska komórek rakowych w sposób prowadzący do ich obumarcia. L-DOS47 jest obecnie poddawany badaniom klinicznym pod kątem leczenia pacjentów chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca (“NDRP”). 

 

Dowiedz się więcej o badaniach klinicznych w Przewodniku Pacjenta >>

Źródło: informacja prasowa

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!