„Gazeta Wyborcza”: Stare leki dla nowych chorych

24 cze 2014 r.

Fot. Shutterstock

W lipcu na liście refundacyjnej znajdzie się tylko jeden nowy lek, apiksaban, doustny lek przeciwzakrzepowy. Będzie refundowany po wszczepieniu pacjentom endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Za to kilka starych leków będzie dostępnych dla szerszej grupy chorych. Grupa pacjentów z prawem do refundacji leków blokujących działanie hormonu wzrostu rozszerzy się o chorych z guzami neuroendokrynnymi.

Inne zmiany na liście dotyczą m.in. leków zawierających wigabatrynę, które od 1 lipca będą refundowane chorym na stwardnienie guzowate, oraz kolistyny dla pacjentów po przeszczepie płuc. (PAP)

Dowiedz się więcej o nowej liści leków refundowanych: IMS Health o lipcowej liście refundacyjnej: 115 nowych leków refundowanych >>


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!