Za 6,7 mln zł zmodernizowano sanatorium Zimowit w Dusznikach Zdroju

3 wrz 2014 r.

Zmodernizowana jadalnia Sanatorium Uzdrowiskowego ZIMOWIT w Dusznikach Zdroju. Fot. sanatoria-dolnoslaskie.pl

W środę uroczyście otwarto zmodernizowane Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit w Dusznikach Zdroju. Kompleksowy remont jednego z pawilonów oraz jadalni z zapleczem kuchennym kosztował ponad 6,7 mln zł.

Jak powiedziała PAP Prezes Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie – Barbara Grzegorczyk, dzięki inwestycji do dyspozycji kuracjuszy oddano właśnie doskonale wyposażony pawilon wraz z bazą zabiegową i specjalistycznym sprzętem, a także nowoczesne zaplecze gastronomiczne.

„Realizacja projektu umożliwi nie tylko świadczenie usług hotelowych na wysokim poziomie, ale przede wszystkim pozwoli na realizację nowych programów dietetyczno – terapeutycznych, które są nowatorskim elementem w usługach leczniczych naszego sanatorium. Programy te dotyczą zasad racjonalnego żywienia w różnorodnych stanach chorobowych i fizjologicznych. Zakup wyposażenia profesjonalnego gabinetu dietetycznego oraz modernizacja zaplecza gastronomicznego, to część poczynionych przedsięwzięć w celu ich wdrożenia” – wyjaśniła Grzegorczyk.

Przeprowadzona inwestycja objęła dwa projekty: „Modernizacja pawilonu II sanatorium uzdrowiskowego Zimowit w Dusznikach – Zdroju wraz z budową bazy zabiegowej” oraz „Wprowadzenie nowych programów dietetyczno-terapeutycznych oraz modernizacja infrastruktury żywieniowej w Sanatorium Uzdrowiskowym Zimowit - Pawilon I w Dusznikach Zdroju”.

Oba przedsięwzięcia zostały dofinansowane ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!