Niemiecki rząd zwiększa pomoc finansową na walkę z epidemią Eboli

18 wrz 2014 r.

Fot. Shutterstock

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier poinformował w czwartek w Berlinie, że jego kraj zwiększy o 5 mln euro - do 17 mln - swój fundusz na walkę z epidemią eboli w Afryce Zachodniej.

"Sytuacja w krajach dotkniętych epidemią eboli jest dramatyczna" - powiedział Steinmeier. Jak podkreślił, epidemia rozprzestrzenia się na kolejne państwa Afryki Zachodniej. Niemcy wraz z innymi krajami poczuwają się do odpowiedzialności za udzielenie kompleksowej pomocy - dodał Steinmeier.

W najbliższy piątek przedstawiciele niemieckich ministerstw zdrowia, obrony i rozwoju będą omawiać dalsze możliwości pomocy. Do działań ma zostać włączona Bundeswehra, rozważane jest wysłanie szpitala polowego.

Organizacja Lekarze bez Granic uznała niemiecką pomoc za niewystarczającą. "Nie jestem pewny, czy decydenci w Berlinie są świadomi rzeczywistych rozmiarów epidemii" - powiedział szef tej organizacji Florian Westphal.

ONZ szacuje na blisko miliard dolarów finansowe koszty walki z epidemią eboli w Afryce Zachodniej. Organizacje pomocowe z całego świata wysyłają do krajów tego regionu sprzęt medyczny i pieniądze, ale mimo to epidemia rozszerza się coraz szybciej. Według danych WHO liczba osób zarażonych ebolą wzrosła do ponad 5300, z czego ponad 2600 zmarło. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!