Drugi pracownik służby zdrowia w Teksasie chory na Ebolę

15 paź 2014 r.

Fot. Shutterstock

W Teksasie u drugiego pracownika służby zdrowia, który opiekował się pierwszym leczonym w USA pacjentem chorym na ebolę, również zdiagnozowano wirusa wywołującego tę chorobę - poinformowała w oświadczeniu służba zdrowia tego amerykańskiego stanu.

We wtorek mężczyzna dostał gorączki i natychmiast został umieszczony w izolatce - napisano w komunikacie. Jak dodano, na obserwację zostaną wzięte osoby, z którymi mógł kontaktować się zakażony.

Amerykańskie Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób (CDC) oświadczyło, że jest "poważnie zaniepokojone" kolejnym przypadkiem zakażenia pracownika służby zdrowia ebolą, oraz że "podjęło już kroki mające na celu zmniejszenie zagrożenia wobec innych pracowników zdrowia i pacjenta".

Chory mężczyzna jest pracownikiem Texas Health Presbyterian Hospital w Dallas i opiekował się zmarłym w ubiegłym tygodniu Liberyjczykiem Thomasem Duncanem. Duncan był pierwszym pacjentem, u którego zakażenie zdiagnozowano dopiero w USA, a nie w kraju Afryki Zachodniej. W niedzielę badania potwierdziły, że wirusem ebola zakaziła się opiekująca się Duncanem 26-letnia pielęgniarka, choć nosiła strój ochronny.

Według danych opublikowanych we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na ebolę od początku wybuchu epidemii zmarło 4447 osób i prawie 9 tys. zostało zakażonych. Zakażenie wirusem ebola, który wykryto w 1976 roku, odbywa się przez kontakt z płynami ustrojowymi chorego. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!