Prezydent Obama odwołuje podróż, organizuje naradę ws. Eboli

15 paź 2014 r.

Fot. Shutterstock

Prezydent USA Barack Obama odwołał w środę planowaną podróż do New Jersey i Connecticut, by zwołać w Białym Domu naradę na wysokim szczeblu w związku z zagrożeniem ebolą.

"Później po południu (czasu miejscowego) prezydent zwoła w Białym Domu spotkanie swej ekipy koordynującej reakcję rządu na epidemię eboli" - powiedział rzecznik Josh Earnest.

Także na środę zaplanowano wideokonferencję prezydenta USA z przywódcami Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch m.in. w związku z ebolą.

Tymczasem w Teksasie u drugiego pracownika służby zdrowia, który opiekował się pierwszym leczonym w USA pacjentem chorym na ebolę, również zdiagnozowano wirusa wywołującego tę chorobę - poinformowała w oświadczeniu służba zdrowia tego amerykańskiego stanu.

Według danych opublikowanych we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na ebolę od początku wybuchu epidemii zmarło 4447 osób i prawie 9 tys. zostało zarażonych. Zarażenie wirusem ebola, który wykryto w 1976 roku, odbywa się przez kontakt z płynami ustrojowymi chorego.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!