USA: pięć lotnisk dla podróżnych z krajów Afryki Zachodniej

22 paź 2014 r.

Fot. Shutterstock

Pasażerowie lecący do Stanów Zjednoczonych, których podróż rozpoczęła się w dotkniętych ebolą krajach w zachodniej Afryce, muszą lądować na jednym z pięciu lotnisk z wdrożonymi specjalnymi procedurami kontrolnymi - podały we wtorek amerykańskie władze.

Ministerstwo bezpieczeństwa narodowego USA poinformowało, że restrykcje zaczną obowiązywać od środy. Dotyczą one osób rozpoczynających podróż w Liberii, Sierra Leone i Gwinei.

Podróżni przylatujący na międzynarodowe lotniska JFK w Nowym Jorku, Newark w New Jersey, Washington Dulles, O'Hare w Chicago i Hartsfield-Jackson w Atlancie będą poddani m.in. pomiarowi temperatury. Przez te lotniska przechodzi ok. 94 proc. pasażerów przylatujących do Stanów Zjednoczonych z krajów walczących z epidemią wirusa eboli.

Obostrzenia dotyczą wszystkich podróżnych z tamtych kierunków, w tym obywateli USA. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!