Premier Kopacz spotkała się z amazonkami

27 paź 2014 r.

Fot. Shutterstock

Premier Ewa Kopacz w poniedziałek w Iławie (Warmińsko-Mazurskie) zachęcała kobiety do aktywności w życiu publicznym. Spotkała się z działaczkami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i amazonkami, którym dziękowała za ich zaangażowanie na rzecz pomocy innym.

"Polityka to domena bardziej męska i panowie są bardziej aktywni, a szkoda, bo kobiety w polityce są równie skuteczne. Może nie pokazałyśmy jeszcze, jak potrafimy być skuteczne, ale zachęcam panie do tego, żebyście czynnie uczestniczyły w tym, co dzieje się w naszym kraju i waszej małej ojczyźnie" - powiedziała Kopacz podczas spotkania. Wchodząc na spotkanie, premier Kopacz westchnęła: "jak to dobrze wreszcie wśród swoich, to jest wśród kobiet", za co została nagrodzona brawami pań.

Kopacz spotkała się z amazonkami w październiku – miesiącu profilaktyki raka piersi. Amazonki oferują pomoc psychologiczną chorym, prowadzą kampanie społeczne i informacyjne, uczą kobiety, jak się samodzielnie badać, organizują Marsze Życia i Nadziei.

Podczas spotkania - jak wynika z komunikatu CIR - szefowa rządu podkreślała, że amazonki są podwójnie dzielne, ponieważ poradziły sobie ze swoją chorobą i dodatkowo dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi kobietami, którym często po diagnozie kończy się świat.

W zamkniętym spotkaniu uczestniczyło ok. 50 pań, m.in. kandydatka na burmistrza Iławy z ramienia PO Bernadeta Hordejuk. Obecny był też marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Jacek Protas (przewodniczący PO w regionie). Dziennikarze wysłuchali tylko przemówienia Kopacz, na początku spotkania.

Kopacz przyznała, że jest w Iławie po raz pierwszy. Jak mówiła, wie, że bezrobocie w mieście sięga 8,6 proc., co - jak oceniła - jest dobrym rezultatem na tle innych miast w kraju.

"Wiem, jak bardzo potrzeba wam pieniędzy na zmianę infrastruktury, że potrzebujecie ich więcej niż tych, które dotąd bardzo rozsądnie wykorzystaliście z poprzedniej perspektywy finansowej" - oceniła premier Kopacz i wspomniała, że zdaje sobie sprawę z tego, że Iławie potrzebna jest druga nitka obwodnicy (północną zbudowano w 2010 roku - PAP). Premier zapewniła, że z nowej perspektywy unijnej "pieniądze będą olbrzymie".

"Tylko od dobrych gospodarzy tego regionu i od dobrego kontraktu regionalnego, w którym będą zapisane priorytety, będzie zależało to, na co te pieniądze wydacie" - podkreśliła premier. Według niej marszałek Protas z wielką determinacją walczył o korzystne dla regionu i Iławy zapisy w nowym kontrakcie terytorialnym.

Wasze władze - mówiła Kopacz - to władze odpowiedzialne, które przede wszystkim mają dbać o mieszkańców, i które rozumieją, że wyborcy są ich pracodawcami. Grupę amazonek nazwała "szczególną grupą wyborców, która daje z siebie maksimum dla innych".(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!