Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, DicloDuo, wycofany ze sprzedaży

24 lis 2014 r.

Fot. Shutterstock

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży produktu leczniczego DicloDuo (Diclofenacum natricum), kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 75 mg, 30 kapsułek.

Decyzja dotyczy produktu DicloDuo (Diclofenacum natricum), kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 75 mg, 30 kapsułek o numerach serii:

110839, data ważności: 11. 2015 r.;

110840, data ważności: 11. 2015 r.;

110898, data ważności: 12. 2015 r.

Produkty lecznicze wycofano na wniosek podmiotu odpowiedzialnego PharmaSwiss Ceska Republika s.r.o. w związku z faktem, iż nie zostały zachowane odpowiednie warunki w trakcie transportu przedmiotowego produktu leczniczego.

DicloDuo stosowany jest w leczeniu objawowym zapalnych postaci chorób reumatycznych (np. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniajce zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów) oraz reumatycznych i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł i tkanek miękkich okołostawowych. Jako lek przeciwbólowy po zabiegach chirurgicznych i w bolesnym miesiączkowaniu.


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!