Niepłodność - oddajemy głos pacjentom

16 sty 2015 r.

Shutterstock

Redakcja serwisu DobreBadanie.pl zaprasza pacjentów, którzy zetknęli się z problemem niepłodności, do podzielenia się swoją historią.

W Polsce z niepłodnością boryka się już niemal 1,3 mln par. Walka o dziecko jest często bardzo trudna, długa, zwykle także kosztowna. Niemożność posiadania dziecka uderza w jedną z podstawowych ludzkich potrzeb i wystawia związek dwojga ludzi na próbę.  

Tworzymy raport dotyczący problemów, jakie stoją przed parami bezskutecznie starającymi się o dziecko. W raporcie poruszona będzie tematyka przyczyn, jednostek chorobowych żeńskich i męskich oraz sposobów leczenia niepłodności.

Pary borykające się z niepłodnością i szukające informacji w internecie zwykle trafiają na artykuły naukowe na temat leczenia, gdzie tłumaczone są medyczne procedury. Naszą intencją jest, aby osoba szukająca porady, poczuła się nie tylko jak podczas spotkania ze specjalistą, ale rówież tak, jakby porozmawiała z koleżanką/kolegą, którzy przeszli przez to samo. 

Zapraszamy do podzielenia się swoją historią pacjentów, którzy chcą opowiedzieć o własnych doświadczeniach. Może to być zarówno relacja z jednego konkretnego badania związanego z niepłodnością, opowieść o danej chorobie, jak i historia wszystkich lat starań. 

Chcemy w ten sposób oddać głos pacjentom, a nie przemawiać do nich jedynie słowami lekarzy. 
Blogerkom i blogerom dajemy możliwość zamieszczenia aktywnego linka do ich bloga. 

Do współpracy przy raporcie zaprosiliśmy także stowarzyszenia pacjenckie. Planowy termin publikacji raportu przypada na koniec lutego 2015 r.

Swoje historie, jak i wszelkie pytania, prosimy wysyłać na adres mailowy redakcja(at)dobrebadanie.pl lub dzwonić na numer 507-748-213.


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!