Zagraniczni pacjenci w Polsce?

30 mar 2015 r.

Fot. Shutterstock

Polacy wyjeżdżają za granicę by poddać się wielu zabiegom medycznym. Dlaczego skoro mamy tak wielu wspaniałych specjalistów tutaj na miejscu? Chodzi o naszą mentalność, bo uważamy że za granicą jest lepiej. Chcemy natomiast by to zagraniczni pacjenci przyjeżdżali do nas, tylko jak to zrobić?

W Polsce zabiegi medyczne są tanie w stosunku do reszty świata. Nie mówimy tutaj tylko o Europie, ale też o Stanach Zjednoczonych, które potrafią wziąć nie małe pieniądze za operację. Tanie nie oznacza gorsze. Zdarzają się operacje czy zabiegi, które za granicą kosztują 5 tys. dolarów czy euro, a w Polsce jest to możliwe za 5 tys. złotych.

Polska medycyna jest na bardzo wysokim poziomie, mamy wielu wspaniałych specjalistów. Jak się okazuje, w Polsce zabiegi sztucznego zapładniania są najskuteczniejsze w porównaniu z resztą Europy.

Ministerstwo chcę, aby zagraniczni pacjenci przyjeżdżali do Polski na różne operację. Nie tylko in vitro, ale też na zabiegi kardiochirurgiczne czy dotyczące przeszczepu twarzy. Problem jest taki, że nie wiemy jak to zrobić, Polska medycyna jest nieznana w wielu krajach.

By zobaczyć to wideo, włącz JavaScript i rozważ uaktualnienie przeglądarki do takiej, która wspiera HTML5 video.

Zagraniczni pacjenci w Polsce?

Wypowiedź: Bartosz Mrugacz, ekspert ds. in vitro


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!