Polacy ufają suplementom diety

9 kwi 2015 r.

Fot. Shutterstock

Zdaniem producentów suplementów diety pomogą nam one poradzić sobie ze stresem, zmęczeniem, zagęszczą włosy, poprawią pamięć. Jednak suplementy diety nie są lekarstwami, o czym często zapominamy.

Z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Grupy On Board Think Kong jednoznacznie wynika, że Polacy darzą suplementy diety dużym zaufaniem. Ponad 64% badanych uważa, że ich stosowanie ma pozytywny wpływ na zdrowie, a jedynie 4% jest zdania, że ich działanie może okazać się szkodliwe.

- Suplementy diety przyjmowane w sposób nieracjonalny mogą być szkodliwe dla zdrowia, przede wszystkim dlatego, że jeżeli przyjmujemy tabletki różnego rodzaju to ich skład może się dublować co jest bardzo niebezpieczne. Ważne przy sumplementacji jest to, że jest to dodatkowy element wspomagający farmakoterapię, więc też trzeba zwracać uwagę na to jaki jest skład suplementu, a jaki jest skład leku. Czasem dochodzi do pewnego rodzaju interakcji, które powodują niekorzystny wpływ  i szkodzą lub zagrażają życiu człowieka – mówi Izabela Sałamacha, szef Działu Farmaceutycznego agencji On Board PR. Z badań wynika również, że kobiety częściej mężczyźni sięgają po suplementy diety.

By zobaczyć to wideo, włącz JavaScript i rozważ uaktualnienie przeglądarki do takiej, która wspiera HTML5 video.

Polacy ufają suplementom diety

Wypowiedź: Izabela Sałamacha, szef Działu Farmaceutycznego agencji On Board PR


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!