Wstrzymano w obrocie jedną serię leku przeciwzapalnego Humira

16 kwi 2015 r.

Fot. Shutterstock

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii produktu leczniczego Humira 40 mg, roztwór do wstrzykiwań.

Decyzja dotyczy produktu Humira 40 mg, roztwór do wstrzykiwań o numerze serii: 4249XD18 i dacie ważności: 05. 2016 r. Lek produkowany jest przez firmę AbbVie Ltd, w Wielkiej Brytanii.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja z Organu Kompetentnego z Niemiec o podejrzeniu sfałszowania jednej serii produktu leczniczego Humira. Podejrzenie sfałszowania dotyczy produktu, posiadającego nieoryginalne opakowanie zewnętrzne (kartonik) oznakowane numerem serii 4249XD18. 

Lek Humira jest produktem, który zawiera substancję czynną adalimumab i jest lekiem przeciwzapalnym.

Stosuje się go w leczeniu osób dorosłych z następującymi chorobami:

  • reumatoidalnym zapaleniem stawów (chorobą układu immunologicznego, w przebiegu której występuje stan zapalny stawów). Preparat Humira stosuje się w skojarzeniu z metotreksatem (lekiem oddziałującym na układ odpornościowy) u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką chorobą, u których nie wystąpiła wystarczająca odpowiedź na inne leki, a także u pacjentów z ciężką chorobą, którzy nie przyjmowali wcześniej metotreksatu. Jeżeli pacjent nie może przyjmować metotreksatu, preparat Humira można stosować w monoterapii.
  • Łuszczycowym zapaleniem stawów (chorobą, w której występują czerwone, złuszczające się zmiany skórne i zapalenie stawów) u pacjentów, u których nie wystąpiła wystarczająca odpowiedź na inne leki, ciężkim zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa (chorobą, w której występuje stan zapalny i ból w stawach kręgosłupa) u pacjentów, u których nie wystąpiła wystarczająca odpowiedź na inne leki.
Źródło: DobreBadanie.pl, mm

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!