Inauguracja regionalnej kampanii przeciwko uzależnieniom

10 maj 2015 r.

Fot. Shutterstock

Uzależnia mnie tylko sport – to zainaugurowana w sobotę w Wielkopolsce kampania, która ma przeciwdziałać uzależnieniom od alkoholu i narkotyków. Przez miesiące w całym województwie odbędzie się 30 imprez. Region po raz pierwszy organizuje takie wydarzenie.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat szkód wynikających z używania alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych. Głównymi punktami każdego spotkania będą zmagania sportowe – specjalne biegi. Cała kampania kosztuje ok. 2 mln zł, a jej organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

„Dzięki zaangażowaniu 30 gmin i powiatów możemy zaproponować tysiącom dzieci, młodzieży, aby wspólnie z rodzicami, świadomie wybrali sportowe emocje zamiast alkoholu" – przekazał PAP członek zarządu województwa Leszek Wojtasiak.

Podczas pikników tłumaczone będą mechanizmy uzależnienia. Edukacja ma iść w parze ze sportową rywalizacją i rodzinną zabawą.

Dyrektor departamentu zdrowia urzędu marszałkowskiego Leszek Sobieski powiedział PAP, że samorząd po raz pierwszy organizuje tego typu kampanię na taką skalę. „Cały program kosztował ok. 2 mln zł. Ma zachęcać do poznawania profilaktyki uzależnień, bo zwykła ulotka jest nudna, a spoty w mediach są niekoniecznie skuteczne” – dodał.

W trakcie każdego z 30 spotkań można porozmawiać z prawnikami, psychologami, specjalistami do spraw uzależnień oraz pracownikami ośrodków zajmujących się profilaktyką

„Zachowania prozdrowotne należy kształtować jak najwcześniej. Dlatego w sportowej rywalizacji, w ramach drużyny składającej się z dziecka i rodzica, mogą wziąć udział już przedszkolaki" – zachęcał Wojtasiak.

Na 30 piknikach oprócz międzypokoleniowych biegów organizowane będą konkursy wiedzy na temat profilaktyki uzależnień. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!