Zmarła kobieta, która 42 lata była w śpiączce

18 maj 2015 r.

Fot. Shutterstock

W Mumbaju w Indiach zmarła kobieta, która przez 42 lata była stanie wegetatywnym. W śpiączkę zapadła po tym, gdy została brutalnie zgwałcona w szpitalu, w którym pracowała jako pielęgniarka – informuje AP.

Do tragedii doszło w 1973 r. w King Edward Memorial Hospital w Mumbaju. Aruna Shanbaug była tam pielęgniarką, została podduszona i zgwałcona, w wyniku czego doszło u niej do rozległego wylewu krwi do mózgu i znacznego uszkodzenia mózgu.

Przez ponad 40 lat opiekowały się nią jej koleżanki, pielęgniarki miejscowego szpitala, bo rodzina oświadczyła, że nie jest w stanie się nią opiekować. Nie zgodziły się one nawet na poddanie jej eutanazji pod koniec życia, gdy jej stan coraz bardziej się pogarszał.

Z taką prośbą, odłączenia jej od sztucznego żywienia, zwrócił się do sądu przyjaciel zmarłej kobiety, by – jak to uzasadniał - skrócić jej cierpienia. Jego petycja została jednak odrzucona.

Aruna Shanbaug zmarła na skutek powikłań wywołanych zapaleniem płuc, na które zachorowała na tydzień przed śmiercią. Od tego czasu znajdowała się na oddziale intensywnej terapii. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!