Polskie Towarzystwo Walki z Mukwiscydozą w Gdańsku

NIP: 5841993396

Adres: ul. Polanki 119, 80-308 Gdańsk, pomorskie

Telefon: 58 554 30 96

Forma prawna: Stowarzyszenie

Liczba zatrudnionych osób: 1...10

Godziny otwarcia: Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek – 8:00 do 15:00 Środa - 8:00 do 18:00

Szczegółowe informacje

Opis stowarzyszenia

Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą powstał w 1996 roku przy jedynej w tym regionie kraju Poradni Leczenia Mukowiscydozy, mieszczącej się w Szpitalu Dziecięcym „Polanki” im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku. Skupia on wszystkich chorych na mukowiscydozę (dzieci i dorosłych) z północnej Polski.

Wszelkie działania organizacji skierowane są na jak najbardziej kompleksową pomoc chorym na mukowiscydozę i ich rodzinom.

Co to jest mukowiscydoza?

Mukowiscydoza jest ciężką, nieuleczaną chorobą o podłożu genetycznym co oznacza, że chory się z nią rodzi i nie można się nią zarazić. Należy do rzadkich chorób ogólnoustrojowych i wielonarządowych.

Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe - głównie w układzie oddechowym i pokarmowym. Objawia się przede wszystkim przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z następowymi zaburzeniami trawienia i wchłaniania.

Przeciętnie 1 na 2500 noworodków rodzi się chory na mukowiscydozę.

Choroba prowadzi do całkowitego wyniszczenia organizmu – skutecznie skracając życie chorych. Ostateczną szansą ratowania życia chorych na mukowiscydozę są transplantacje płuc, wątroby lub trzustki, które dla polskich pacjentów dostępne są dopiero od kilku lat. Średni wiek życia z mukowiscydozą w Polsce to 20 lat – na Zachodzie 40.

There doesn't seem to be anything to display. Make sure the map is configured correctly and there are users or markers set.

Map error, sorry

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!