Na szczeblu międzynarodowym EMA rozwinęła międzynarodowe powiązania z agencjami ds. leków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Szczególnie interesująca jest współpraca z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków, zważywszy że już pod koniec lat 90.

Stany Zjednoczone wprowadziły przepisy, które pobudziły rozwój produktów leczniczych stosowanych w pediatrii poprzez połączenie systemu zachęt i zobowiązań. Współpraca ta jest również bardzo istotna dla zainteresowanych stron, ponieważ prowadząc jedno badanie, firmy mają możliwość wywiązać się z zobowiązań wynikających z przepisów w obu regionach. Ponadto EMA aktywnie uczestniczy w regulacyjnej sieci pediatrycznej (http://www.who.int/childmedicines/paediatric_regulators/en/), którą utworzono w 2010 r. w ramach inicjatywy „Lepsze leki dla dzieci” prowadzonej przez Światową Organizację Zdrowia.

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!