WSTĘP
Zgodnie z obowiązującym przepisami: - ustawa z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne ze zm. (tekst jednolity Dz.U. z 2008 r. Nr 45 poz. 271) - ustawa z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty ze zm. (Dz.U. z
1997 r. Nr 28 poz. 152)
- rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2003 r. w sprawie monitorowania bezpieczeństwa produktów leczniczych (Dz.U. Nr 47 poz. 405) w systemie zbierania danych o powikłaniach polekowych powinny uczestniczyć osoby wykonujące zawody medyczne: lekarze, lekarze dentyści, lekarze weterynarii i farmaceuci. Planuje się rozszerzenie zawodów, które mogłyby zgłaszać działania niepożądane o grupę ratowników medycznych oraz pielęgniarek i położnych.
Od połowy 2007 r. Urząd Rejestracji współpracuje z organami Państwową Inspekcji Sanitarnej i otrzymuje kopie zgłoszeń niepożądanych odczynów poszczepiennych.
Omówienie przepisów prawnych i zasad dotyczących niepożądanych odczynów poszczepiennych znajdzie się w Biuletynie z 2008 r.
Poniższe opracowanie ma na celu:
- uświadomienie wagi zbierania informacji o niepożądanych działaniach leków (ndl)
- przedstawienie jakie dane i w jaki sposób zgłaszać
- opisanie metod zgłaszania opisów pojedynczych powikłań polekowych i podanie minimalnych wymagań dotyczących zgłoszenia przypadku
- podkreślenie potrzeby zgłaszania przypadków powikłań polekowych.
Szukaj po jednostce chorobowej
Szukaj po specjalizacji medycznej
Bądź na bieżąco dzięki naszej usłudze powiadomień
Informacje zamieszczone na stronie DobreBadanie.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy pacjentem (użytkownikiem strony), a jego lekarzem.
Copyright © 2013 - 2016 Wondernet sp. z o.o.
Realizacja: wolo.pl '.' studio & Strefa Obrazu
PUBLIC !!