Produkty lecznicze wymagające większego niż dotychczas nadzoru

 

Leki roślinne

Jakkolwiek część preparatów roślinnych zostało dopuszczonych do lecznictwa w wyniku procesu rejestracji leków, to część preparatów ziołowych traktowana jest jako żywność lub zalecona do stosowania nie przez lekarzy.

Wydział prosi o zgłaszanie wszystkich przypadków niepożądanych działań preparatów roślinnych by bliżej ocenić bezpieczeństwo ich stosowania. Bardzo ważne są wszelkie dostępne dane dotyczące zarówno preparatu, jaki i wytwórcy, a także nazwisko i adres zielarza, o ile zioła były przyjmowane pod nadzorem osoby, która nie jest lekarzem.

Wskazane było by także zachowanie próbki produktu, jeżeli reakcja, którą wywołał była ciężka lub poważna – aby umożliwić ewentualne badanie jakościowe.

 

Źródło: Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!