Raport specjalny: Przewodnik po transplantacji w Polsce

Wynagrodzenie koordynatorów pobierania narządów

12 gru 2014 r.

Shutterstock

Koordynatorzy pobierania narządów (inaczej koordynatorzy szpitalni lub lokalni) są wynagradzani w kwocie 500 zł miesięcznie oraz otrzymują dodatkowe środki w wysokości 350 zł w przypadku pobrania i przeszczepiania jednego narządu w wyniku zgłoszenia dokonanego przez danego koordynatora.

Ponadto koordynatorzy ci otrzymują kwotę 175 zł za wykonane i udokumentowane przeszkolenie z zakresu medycyny transplantacyjnej, dla co najmniej 10 osób. Środki na wynagrodzenie tych osób pochodzą z Programu Wieloletniego na lata 2011-2020 Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej. Natomiast koordynatorzy pobierania i przeszczepiania narządów (tj. koordynatorzy regionalni – zatrudnieni w ośrodkach transplantacyjnych) zatrudnieni są przez Poltransplant na umowę o pracę w wymiarze 1/2 lub 1/3 etatu, ich wynagrodzenie miesięczne wynosi od 580 zł do 1220 zł powiększone o 20 % premii regulaminowej i przysługujący dodatek za wysługę lat.

Środki na uposażenie tych osób pochodzą z budżetu Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnego ds. Transplantacji Poltransplantu, podobnie jak środki dla tzw. koordynatorów centralnych dyżurujących w Poltransplancie.


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!